Yageo 9T04021A22R6FBHF3
9T04021A22R6FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A22R6FBHF3
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A22R6FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A22R6FBHF3
QUANTITY
9T04021A22R6FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A22R6FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A22R6FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A22R6FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A22R6FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A22R6FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A22R6FBHF3
CABLE 10COND 24AWG GRY SHLD 100' datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
CONN FORK LOCK HEATSHRNK #8 25PC datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 9.78NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.5A 65 MOHM SMD datasheet.pdf