Yageo 9T04021A2370DAHF3
9T04021A2370DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2370DAHF3
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2370DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2370DAHF3
QUANTITY
9T04021A2370DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2370DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2370DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2370DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2370DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2370DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2370DAHF3
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG PNK 1000' datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf