Yageo 9T04021A2401DAHF3
9T04021A2401DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2401DAHF3
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2401DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2401DAHF3
QUANTITY
9T04021A2401DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2401DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2401DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2401DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2401DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2401DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2401DAHF3
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
DAUGHTERCARD W/SI3201 INTERFACE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 220A DO205 datasheet.pdf
UNIVERSAL POWER PLUG HSG 2P datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf