Yageo 9T04021A2402BBHF3
9T04021A2402BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2402BBHF3
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2402BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2402BBHF3
QUANTITY
9T04021A2402BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2402BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2402BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2402BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2402BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2402BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2402BBHF3
PRESSURE SENS 15.2PSI MAX 8-SOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 5-15V IN MONO 16CDIP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16DIP datasheet.pdf
40W PLUG ASM NSB, G datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 24"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf