Yageo 9T04021A2430CAHF3
9T04021A2430CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2430CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2430CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2430CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2430CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2430CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2430CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2430CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2430CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2430CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2430CAHF3
16 OHM THERMISTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
ADM64T/AE64G/ADM64T datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTING 20SOIC datasheet.pdf
SSD 272GB SCSI datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 24VDC 4.0KHZ PCB datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 0.25W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
63323A107 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 36POS INLINE SKT datasheet.pdf