Murata Electronics North America GRM21B6T2A910JD01L
GRM21B6T2A910JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6T2A910JD01L
Brief Description
CAP CER 91PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6T2A910JD01L.pdf
Availability of GRM21B6T2A910JD01L
QUANTITY
GRM21B6T2A910JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6T2A910JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6T2A910JD01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6T2A910JD01L
Related LinksGRM21B6T2, GRM21B6T2A910JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6T2A910JD01L Details Description
Related parts for GRM21B6T2A910JD01L
RES SMD 36K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .075"L datasheet.pdf
RES 500 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 430 OHM 1608 datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 13MM GREEN C.A. datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf