Yageo 9T04021A2492CAHF3
9T04021A2492CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2492CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2492CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2492CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2492CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2492CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2492CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2492CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2492CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2492CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2492CAHF3
IC REG CHARGE PUMP 5V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 30A 125V datasheet.pdf
RES 18 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 200E 2.75KV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
BRACKET SUPPORT METAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 320MA 670 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0024UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf