B&K Precision CT3874-100-5
CT3874-100-5 picture photo
Mfg. Part Number
CT3874-100-5
Datasheet Download
CT3874-100-5.pdf
Availability of CT3874-100-5
QUANTITY
CT3874-100-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT3874-100-5
Internal Part NumberEIS-CT3874-100-5
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated600V, 1000V
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Green BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT3874-100-5
Related LinksCT3874, CT3874-100-5 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT3874-100-5 Details Description
Related parts for CT3874-100-5
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 612 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 18 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CAP POLYMER 15UF 20% 25V SMD datasheet.pdf