Yageo 9T04021A24R0CBHF3
9T04021A24R0CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A24R0CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A24R0CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A24R0CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A24R0CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A24R0CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A24R0CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A24R0CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A24R0CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A24R0CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A24R0CBHF3
CAP ALUM 22000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/PIN BOX datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM .1W ROUND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.047UF RADIAL datasheet.pdf