Yageo 9T04021A24R3CAHF3
9T04021A24R3CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A24R3CAHF3
Brief Description
RES SMD 24.3OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A24R3CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A24R3CAHF3
QUANTITY
9T04021A24R3CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A24R3CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A24R3CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A24R3CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A24R3CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A24R3CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A24R3CAHF3
RES 15 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf