Yageo 9T04021A2551CAHF3
9T04021A2551CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2551CAHF3
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2551CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2551CAHF3
QUANTITY
9T04021A2551CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2551CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2551CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2551CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2551CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2551CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2551CAHF3
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
DC/DC CONV 5.2KV ISO SIP7 TH 2W datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf