Yageo 9T04021A26R1FBHF3
9T04021A26R1FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A26R1FBHF3
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A26R1FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A26R1FBHF3
QUANTITY
9T04021A26R1FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A26R1FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A26R1FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A26R1FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A26R1FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A26R1FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A26R1FBHF3
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 320MW SOD323 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.787 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LX 15.00/03/90 4.5SN BK BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MODULE DIODE HV 400A TO-244 datasheet.pdf