Yageo 9T04021A26R7DBHF3
9T04021A26R7DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A26R7DBHF3
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A26R7DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A26R7DBHF3
QUANTITY
9T04021A26R7DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A26R7DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A26R7DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A26R7DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A26R7DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A26R7DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A26R7DBHF3
RES 2.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 400MA 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 5A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 28POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH IND 28SSOP datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP LEFT datasheet.pdf
AMP 1MM STD EDGE 124 POS datasheet.pdf