Yageo 9T04021A2701BBHF3
9T04021A2701BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2701BBHF3
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2701BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2701BBHF3
QUANTITY
9T04021A2701BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2701BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2701BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2701BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2701BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2701BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2701BBHF3
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT HS 20-DIP datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
PLUG MALE 6POS LARGE CAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 52 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V JB 0504 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf