Yageo 9T04021A2801BBHF3
9T04021A2801BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2801BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2801BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2801BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2801BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2801BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2801BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2801BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2801BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2801BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2801BBHF3
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2WIRE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
WIREWAY STNRD SWIVEL NIPPLE 6X6" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2KOHM GLASS PROBE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 21.5 OHM 1% 30W datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 38-54V 1.05A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf