Yageo 9T04021A2802BBHF3
9T04021A2802BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2802BBHF3
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2802BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2802BBHF3
QUANTITY
9T04021A2802BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2802BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2802BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2802BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2802BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2802BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2802BBHF3
MODULE PWR ENT 5A MED 250V SW datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
TXRX S-FSK PWR LINE 48VFQFPN datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 6 POS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
FAN 12VDC 60X23MM 2WR datasheet.pdf