Yageo 9T04021A2802FBHF3
9T04021A2802FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2802FBHF3
Brief Description
RES SMD 28K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2802FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2802FBHF3
QUANTITY
9T04021A2802FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2802FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2802FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2802FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2802FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2802FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2802FBHF3
SIDAC SLIC UNI 75V 150A DO-214AA datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf