Vishay Semiconductor/Diodes Division VS-UFL250CB60
VS-UFL250CB60 picture photo
Mfg. Part Number
VS-UFL250CB60
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
MODULE DIODE 600V 250A SOT-227
Datasheet Download
VS-UFL250CB60.pdf
Availability of VS-UFL250CB60
QUANTITY
VS-UFL250CB60 Order Process
Ship out your order
Specifications of VS-UFL250CB60
Internal Part NumberEIS-VS-UFL250CB60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VS-UFL250CB60
Related LinksVS-UFL, VS-UFL250CB60 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VS-UFL250CB60 Details Description
Related parts for VS-UFL250CB60
IC ACCELER 35G DUAL-AXIS 8CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
CONN DB15 CRIMP MALE YLW CHROME datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf