Yageo 9T04021A2870CAHF3
9T04021A2870CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2870CAHF3
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2870CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2870CAHF3
QUANTITY
9T04021A2870CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2870CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2870CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2870CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2870CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2870CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2870CAHF3
IC VOICE REC/PLAY 150SEC 28-DIP datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET PTG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 162V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 85.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
IC TUNER 1CHIP LOW IF 32HVQFN datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
3300UF 150V 51X105 85C ST datasheet.pdf