Yageo 9T04021A2872FBHF3
9T04021A2872FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2872FBHF3
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2872FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2872FBHF3
QUANTITY
9T04021A2872FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2872FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2872FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2872FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2872FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2872FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2872FBHF3
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJ11F SERIES RCPT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 480VAC QC TERM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
128M SDR SDRAM X16 166MHZ datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 330VAC AXIA datasheet.pdf