Yageo 9T04021A28R0BBHF3
9T04021A28R0BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A28R0BBHF3
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A28R0BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A28R0BBHF3
QUANTITY
9T04021A28R0BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A28R0BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A28R0BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A28R0BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A28R0BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A28R0BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A28R0BBHF3
IC SENSOR UNDERVOLT 5V TO-226AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 10 INCH datasheet.pdf