Yageo 9T04021A2940CAHF3
9T04021A2940CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2940CAHF3
Brief Description
RES SMD 294 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2940CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2940CAHF3
QUANTITY
9T04021A2940CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2940CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2940CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2940CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2940CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2940CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2940CAHF3
JUMPER-H1504TR/A3048S/X 10" datasheet.pdf
SCR MOD PWR 1200V 40A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 25' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.87 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 0.931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TANT CAP 1.0UF 35.0V 20% datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf