Yageo 9T04021A3001DBHF3
9T04021A3001DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3001DBHF3
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3001DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3001DBHF3
QUANTITY
9T04021A3001DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3001DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3001DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3001DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3001DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3001DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3001DBHF3
RES 487 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 04CKT datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 300A TO244 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 130PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf