Yageo 9T04021A3010FBHF3
9T04021A3010FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3010FBHF3
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3010FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3010FBHF3
QUANTITY
9T04021A3010FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3010FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3010FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3010FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3010FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3010FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3010FBHF3
IC RCVR QUAD DIFF 5V/3.3V 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 835 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf