AVX Corporation KC3225A18.4320C3GE00
KC3225A18.4320C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225A18.4320C3GE00
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225A18.4320C3GE00.pdf
Availability of KC3225A18.4320C3GE00
QUANTITY
KC3225A18.4320C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225A18.4320C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225A18.4320C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225A18.4320C3GE00
Related LinksKC3225A18., KC3225A18.4320C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225A18.4320C3GE00 Details Description
Related parts for KC3225A18.4320C3GE00
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 10POS MALE datasheet.pdf
LABEL ATTN REUSABLE 2X2 500 ROLL datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
TAPE WEATHER RESIST FILM 6"X5YD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf