Vishay/Vitramon VJ0603D820KXCAJ
VJ0603D820KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D820KXCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D820KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D820KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D820KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D820KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D820KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D820KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D820KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D820KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D820KXCAJ
PHOTODIODE UV W/QW 100MM CERAMIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-EDIP datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
INSERT STRIPS 5000 PIECE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf