Yageo 9T04021A3160BBHF3
9T04021A3160BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3160BBHF3
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3160BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3160BBHF3
QUANTITY
9T04021A3160BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3160BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3160BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3160BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3160BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3160BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3160BBHF3
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
TXRX MMF FE ATM SONET OC-3 2X5 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 ARTIX-7 225BGA datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 80POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V NP0 1812 datasheet.pdf