Yageo 9T04021A3300CAHF3
9T04021A3300CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3300CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3300CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3300CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A3300CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3300CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3300CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3300CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3300CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3300CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3300CAHF3
OPTOISO 2.5KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 12V datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS STR DUAL .100" datasheet.pdf