Yageo 9T04021A33R0DAHF3
9T04021A33R0DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A33R0DAHF3
Brief Description
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A33R0DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A33R0DAHF3
QUANTITY
9T04021A33R0DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A33R0DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A33R0DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A33R0DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A33R0DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A33R0DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A33R0DAHF3
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W datasheet.pdf
SWITCH LEVER 20A SPDT .250 QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 45V 6.5A MPT6 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 383 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE YELLOW datasheet.pdf
NULL MODEM ADAPTER PIN 2-3 RVSR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100A datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf