Vishay/Dale CW0104K780JE12
CW0104K780JE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0104K780JE12
Brief Description
RES 4.78K OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
CW0104K780JE12.pdf
Availability of CW0104K780JE12
QUANTITY
CW0104K780JE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0104K780JE12
Internal Part NumberEIS-CW0104K780JE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.78k
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0104K780JE12
Related LinksCW0104K, CW0104K780JE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0104K780JE12 Details Description
Related parts for CW0104K780JE12
JUMPER-H9991TR/1853 WH/X 6" datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SW HIGH SIDE SGL 2A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf