Vishay/Dale CRCW120622K1FKTB
CRCW120622K1FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622K1FKTB
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120622K1FKTB.pdf
Availability of CRCW120622K1FKTB
QUANTITY
CRCW120622K1FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622K1FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW120622K1FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622K1FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW120622K1FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622K1FKTB Details Description
Related parts for CRCW120622K1FKTB
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W STER AB 32TQFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LIGHT BAR 630NM RED 15X15MM datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf