Yageo 9T04021A3402BAHF3
9T04021A3402BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3402BAHF3
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3402BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3402BAHF3
QUANTITY
9T04021A3402BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3402BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3402BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3402BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3402BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3402BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3402BAHF3
IC DRVR/RCVR MLTCH RS232 20TSSOP datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT PLUG 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SAC-4P- 5 0-647/FR SCO BK datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf