Yageo 9T04021A3650CAHF3
9T04021A3650CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3650CAHF3
Brief Description
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3650CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A3650CAHF3
QUANTITY
9T04021A3650CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3650CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3650CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3650CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3650CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3650CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3650CAHF3
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN INSULATION ANVIL datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 57-68 A/T datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 8SRT datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 290MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LM 5.00/180/16 BK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 0.1% 5W datasheet.pdf