Yageo 9T04021A3741CBHF3
9T04021A3741CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3741CBHF3
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3741CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3741CBHF3
QUANTITY
9T04021A3741CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3741CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3741CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3741CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3741CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3741CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3741CBHF3
FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3V 0.3A 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf