Yageo 9T04021A3830CBHF3
9T04021A3830CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3830CBHF3
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3830CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3830CBHF3
QUANTITY
9T04021A3830CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3830CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3830CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3830CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3830CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3830CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3830CBHF3
CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
IC MPU EP9 200MHZ 272TFBGA datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
T5009 FLX2 2NC+1NO SSTL M20/NPT datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf