Yageo 9T04021A3902CBHF3
9T04021A3902CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3902CBHF3
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3902CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3902CBHF3
QUANTITY
9T04021A3902CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3902CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3902CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3902CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3902CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3902CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3902CBHF3
MULTIPLEXER QUAD 2IN 3ST 16SOP datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 19A 1.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS GLD datasheet.pdf