Yageo 9T04021A3920BBHF3
9T04021A3920BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3920BBHF3
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3920BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3920BBHF3
QUANTITY
9T04021A3920BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3920BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3920BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3920BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3920BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3920BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3920BBHF3
CONN HEADER VERT 7POS .156 TIN datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 2GHZ 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC10B/AE10G/AKC10B datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.105 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8HTSOP-J datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.4A 100 MOHM datasheet.pdf