Yageo 9T04021A4120CAHF3
9T04021A4120CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4120CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4120CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4120CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A4120CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4120CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4120CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4120CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4120CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4120CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4120CAHF3
IDC CABLE - APK16A/AE16G/APK16A datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SOT23-5 datasheet.pdf
SIDAC MC BI 190V 400A TO-92 datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 280V 400A TO220 datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 LW SN datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT323-5 datasheet.pdf