Yageo 9T04021A4320FBHF3
9T04021A4320FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4320FBHF3
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4320FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4320FBHF3
QUANTITY
9T04021A4320FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4320FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4320FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4320FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4320FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4320FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4320FBHF3
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 15VOUT 1W datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
25POS COMPUTER GREY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 21A D2PAK TO263 datasheet.pdf