Yageo 9T04021A4422CBHF3
9T04021A4422CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4422CBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4422CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4422CBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A4422CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4422CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4422CBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4422CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4422CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4422CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4422CBHF3
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CRIMPING DIE UPPER ELEC. datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOIC datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CLO,STR,SNB,USFT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
MICRO 31C S 12" WHT NI datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf