Yageo 9T04021A46R4CAHF3
9T04021A46R4CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A46R4CAHF3
Brief Description
RES SMD 46.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A46R4CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A46R4CAHF3
QUANTITY
9T04021A46R4CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A46R4CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A46R4CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A46R4CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A46R4CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A46R4CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A46R4CAHF3
LED GREEN/YLW CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
THYRISTOR 140V 37A DO-214 SMD datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 7.3A TO-220F datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf