Yageo 9T04021A47R0BBHF3
9T04021A47R0BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A47R0BBHF3
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A47R0BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A47R0BBHF3
QUANTITY
9T04021A47R0BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A47R0BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A47R0BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A47R0BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A47R0BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A47R0BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A47R0BBHF3
DIODE ZENER 3.9V 200MW UMD2 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
GDT 250V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 4.2KV 300A DO200 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
PATCH CORD VF-45 TO VF-45 50MM L datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf