Yageo 9T04021A47R5BAHF3
9T04021A47R5BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A47R5BAHF3
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A47R5BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A47R5BAHF3
QUANTITY
9T04021A47R5BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A47R5BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A47R5BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A47R5BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A47R5BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A47R5BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A47R5BAHF3
TEK-MATE 12X18 MALE SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.075UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
THUMBSCREW 4-40 FOR 971 SERIES datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 9-32VIN 5V datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT EMB NANO 802.11BA SMA MALE datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH REPLACE DISC T-C datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
PATCH PNL 10" RJ45 CAT6 datasheet.pdf