Yageo 9T04021A4870CAHF3
9T04021A4870CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4870CAHF3
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4870CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4870CAHF3
QUANTITY
9T04021A4870CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4870CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4870CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4870CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4870CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4870CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4870CAHF3
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf