Yageo 9T04021A48R7CAHF3
9T04021A48R7CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A48R7CAHF3
Brief Description
RES SMD 48.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A48R7CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A48R7CAHF3
QUANTITY
9T04021A48R7CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A48R7CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A48R7CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A48R7CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A48R7CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A48R7CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A48R7CAHF3
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER BP 84POS 6COL VERT datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
MOUNT MGM 3/4 A195 SMAM datasheet.pdf
160W TWIN 120V 60HZ BIAX datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf