Yageo 9T04021A4991BBHF3
9T04021A4991BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4991BBHF3
Brief Description
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4991BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4991BBHF3
QUANTITY
9T04021A4991BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4991BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4991BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4991BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4991BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4991BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4991BBHF3
JUMPER-H1502TR/A3049A/H1502TR 12 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH UNIT RND 3POS MOM RIGHT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CB BTS GENERIC 8 ASY datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf