Yageo 9T04021A5100DBHF3
9T04021A5100DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5100DBHF3
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5100DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5100DBHF3
QUANTITY
9T04021A5100DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5100DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5100DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5100DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5100DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5100DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5100DBHF3
REGULATOR 3.3V 1A HSMD HZ HT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 65W datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 2.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 15C P 6" WHT NI datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
INSERT TOOL VHDM 6X15 BP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A datasheet.pdf