Yageo 9T04021A5101DBHF3
9T04021A5101DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5101DBHF3
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5101DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5101DBHF3
QUANTITY
9T04021A5101DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5101DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5101DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5101DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5101DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5101DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5101DBHF3
TOOL HAND CRIMP .100 TERM RACHET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER 208-PQFP LATTICEXP2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
ROTARY ACTUATOR datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 8V MICROFOOT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf