SiTIME SIT3809AC-C-28EM
SIT3809AC-C-28EM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-28EM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-28EM.pdf
Availability of SIT3809AC-C-28EM
QUANTITY
SIT3809AC-C-28EM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-28EM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-28EM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-28EM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-28EM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-28EM Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-28EM
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SW CROSSPOINT 2X2 24-TQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 6POS 1.0M 16AWG datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FUSE 12KV 6.3AMP 2" AIR datasheet.pdf