Yageo 9T04021A51R0FBHF3
9T04021A51R0FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A51R0FBHF3
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A51R0FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A51R0FBHF3
QUANTITY
9T04021A51R0FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A51R0FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A51R0FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A51R0FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A51R0FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A51R0FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A51R0FBHF3
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.75W SMD datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
TERMINAL GUIDE RAIL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 28POS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf